“Logobook” Anıtsal bir logo derleme kitabı

Zamanımınız İşaretleri

Anıtsal bir logo derleme kitabı

2009’da Oscar kazanan Logorama ile şirketlerin logoları kullanış şekillerinden yola çıkarak iş kültürüne ayrı bir referans noktası haline geldi.  Paris’te H5 stüdyolarında tasarlanan bu film gün boyunca çevremizde sıkça rastladığımız markaların servis ve ürünlerinin hikayesini anlatıyor. Ludovic Houplain ,stüdyo yöneticisi ve filmin yardımcı yönetmeni, bir yıl boyunca yoğun bir şekilde bu projeyle uğraşıp günümüzü ifade eden 40.000 sembol ve marka topladı.

Houplain bu anıtsal arşivi yaklaşık 7,000 alfabetik olarak sıralanmış örneğin, tasarımcı bilgileri,tasarlandığı yıl,tasarlandığı ülke ve tasarlandığı şirket gibi bilgilerini logo referans kılavuzu olarak topladı. Bunlara ek  olarak,kitap şirketlerin kültürleriyle ilgili Fransız filozof  Gilles Lipovetsky’nin makalelerini ve Ludovic Houplain’in Logoroma’nın yapılış sürecini başından sonuna kadar anlattığı tanıtımı içeriyor.

“Logobook” tasarımcıların mutlaka sahip olması gereken,öğrencilerin veya pazarlama sektöründe ki profesyonellerin ya da çağdaş kültürle ilgilenen herkesin ilgisini çekebilecek bir kitap.

74675_b

Kitaba aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz

http://www.amazon.com/books/dp/3836534134

Kaynak:  www.taschen.com/pages/en/catalogue/design/all/02825/facts.logobook.htm

Çeviriye destek veren halilcan soran’a teşekkürler.

2

LEAVE A COMMENT